Zimní příprava 2015

Po posledním podzimním tréninku, který se konal 9.12., jsme se rozloučili s  několika hráči. Skončili Lukáš Roubal s  Adamem Klavíkem, kteří u nás byli na hostování z  Viktorky Žižkov a z  Bohemky, na vlastní žádost odchází po čtyřech letech Honza Předota. Vašek Klán, který byl v  Lokádě na hostování ze Sparty, chce zkusit štěstí v  Německu a Michal Krimlák, poslední odchovanec v našem kádru, nám oznámil, že se cítí fotbalem unavený a že končí. Nakonec Klán odešel do Zbrojovky Brno, kde si však místo v  kádru nevybojoval a hraje za juniorku a Michal Krimlák přestoupil do Klíčan, hrající okresní přebor Praha-východ. Dlouholetí členové základního kádru Lokády, Michal Bureš a Láďa Čaba si vzali čas na rozmyšlenou, jestli u nás budou pokračovat, nebo ne. Otazníkem je i další působení Vládi Valíčka, který má nabídky ze zahraničí a Martina Komárka, kde je oboustranný zájem na pokračování spolupráce, ale nevíme, v  jakém stavu bude jeho operované koleno. Otazníků před zahájením zimní přípravy tedy bylo dost a v  této situaci jsme se s  hráči rozešli s  tím, že se opět sejdeme 12.1.2015, kdy začne příprava na jarní část sezony.
Po téměř měsíční pauze jsme se sešli v  pondělí, 12.1. v  17.30 na prvním tréninku, který se konal na umělce v  areálu Lokády. Tréninku se zúčastnili i Vláďa Valíček, Martin Komárek a Láďa Čaba, kteří, stejně jako Martin Abena, chtějí v  našem kádru zůstat. Michal Bureš se dohodl na přestupu do divizních Neratovc. Z  osmi nových hráčů, kteří přišli na zkoušku nás zaujal stoper Macháček z  Příbrami, útočník Horák z  juniorky Mladé Boleslavi a Jakub Dobiáš, hráč juniorky Sparty a vnuk slavného Karola Dobiáše. Po pěti trénincích na domácí UMT jsme sehráli první přípravný zápas na umělce v  Satalicích proti Neratovicím. Hrálo se v  sobotu, 17.1. a zápas sloužil hlavně k  poznání nových hráčů. Po gólech Dobiáše a Macháčka jsme vyhráli 2 : 1 a hlavně střelci branek spolu s  Horákem nás přesvědčili, že by v  kádru mohli zůstat. Suverénně nejlepší na hřišti byl Abena, který, když ho fotbal baví, ukazuje, proč si ho před pár lety vybrala Sparta.
Po dni volna následovaly další dva tréninky na Lokádě a ve středu, 21.1. odjezd na tradiční soustředění do Mariánských Lázní. Na soustředění se trénovalo, jako vždy, třífázově, ráno a odpoledne venku a večer v „oblíbené“ konírně. Tentokrát proběhlo po zdravotní stránce vše v  pohodě, až na naraženou patu Valíčka se nikdo nezranil ani neonemocněl. Po návratu následovaly dva dny volna a od středy opět tréninky na domácí umělce. V  pátek nám oznámil golman Čaba, že odchází hrát do Německa, do týmu páté nejvyšší soutěže (krajský přebor) DJK Vilzing, a tak opět projevil svůj charakter. Od konce podzimu změnil názor už potřetí, na začátku přípravy sliboval, že jaro u nás odchytá, ale teď nás postavil před hotovou věc a musíme shánět nového brankáře. Výborný golman, ale jako člověk……. Týden byl zakončen dalším zápasem v  Satalicích, tentokrát proti třetiligovému soupeři z  Převýšova. V  naší brance nastoupil Hlaváč a v  poli se vystřídali všichni hráči kromě zraněného Valíčka a Turaka, který je jako učitel s  dětmi na horách. V  první půli to byl vyrovnaný zápas, i když Abenu, který byl minule excelentní, to tentokrát evidentně moc nebavilo. A to se na naší hře hned projeví, když má den ovládne suverénně střed pole, ale když se mu nechce, jako by na hřišti ani nebyl. Půle skončila 0 : 0 a branky začaly padat až ve druhém poločase. Bohužel, začátek nám nevyšel a brzy jsme prohrávali o dva góly, oba padly po našich chybách. Pak jsme se dostali do hry a vytvořili si převahu. Nejdříve Pozníček snížil střelou z  hranice vápna a pak Dobiáš z  trestného kopu z  25 metrů míč nádherně zatočil k  tyči. Vypadalo to, že zápas otočíme, ale po další chybě jsme inkasovali a zápas skončil 2 : 3 pro našeho soupeře z  Převýšova. Utkání nám ukázalo nedostatky v  naší hře a je jasné, že musíme dál hledat vhodné typy hráčů a hlavně brankáře na post jedničky po odchodu Čaby.
Následovaly další dva tréninky na naší UMT a ve středu, 4.2. od 18.00 další zápas v  Satalicích, tentokrát proti diviznímu soupeři z  Dobrovic, které vedou svoji divizní skupinu „C“ o 7 bodů, takže nás nečekal rozhodně lehký soupeř. Nastoupili jsme v  sestavě: Hlaváč-Zelenka, Komárek, Macháček, Dvořák-Mařík, Krolop, Turak, Pozníček-Abena-Hodas, střídali Lancz a  Horák. Více hráčů k  dispozici trenér Kronďák neměl, protože v  pondělí se zranil na tréninku Dobiáš a Valíček také ještě není v  pořádku. Začátek zápasu patřil našemu soupeři a brzy šel do vedení po chybě ve středu naší obrany. Okolo 15.minuty jsme začali získávat převahu a nebýt toho, že rozhodčí předváděl opravdu „neuvěřitelný“ výkon, měli jsme do poločasu kopat minimálně tři stoprocentní penalty, protože obrana Dobrovic hrála opravdu od podlahy. Nikdo rozhodčí nepodezírá, že v  přáteláku vzali nějaké peníze, ale jestli to neumí, má zůstat doma a nekazit fotbal ostatním. Nakonec jsme vyrovnali po krásné akci Hodase, který se uvolnil ve vápně a přihrál Pozníčkovi, který dorážel do prázdné branky. Půle 1 : 1 a po prvních 15 minutách jsme byli jasně lepší. Na začátku druhé půle vstřelil gól Mařík a zdálo se, že zbytek zápasu budeme mít pod kontrolou. Pak se ale hra vyrovnala a hrálo se od branky k  brance. Dobrovice vyrovnaly po krásné brance z  voleje, Hlaváč neměl šanci. Obě mužstva prostřídala sestavy a zápas už nebyl zdaleka tak kvalitní jako v  první půli. Asi 10 minut před koncem z  trestného kopu asi z  20 metrů trefil Mařík horní roh soupeřovy branky a uzavřel skóre na konečných 3 : 2 pro Lokádu. Byl to typický přípravný zápas, kdy se mužstvo z  nižší soutěže snaží vytáhnout a hraje až za hranicí pravidel, takže nejlepší zpráva z  dnešního zápasu je to, že se nikdo nezranil.
Ve čtvrtek měli hráči volno a po pátečním tréninku na Lokádě, jsme nastoupili v  sobotu, 7.2. opět v  Satalicích proti druholigovému Varnsdorfu. Do zápasu pro zranění nemohli nastoupit Valíček s  Dvořákem ani nemocný Roušal, takže byl k  dispozici 1 brankář a 13 hráčů do pole. S  třetím mužstvem 2.ligy jsme sehráli vyrovnané utkání a po dobrém výkonu, který byl o 100% lepší než v  minulých zápasech, jsme prohráli 0 : 2. V  první půli měl vyloženou šanci Abena a ve druhé, ve které jsme byli lepším mužstvem, šel Mařík třikrát sám na branku, ale ani jednou hostujícího brankáře nepřekonal. Je jasné, že lépe se nám hraje proti soupeři, který chce hrát fotbal, než proti tomu, který to “mydlí“ a chce i v  přípravě za každou cenu uhrát co nejlepší výsledek. V  pondělí a v  úterý následovaly dva tréninky na domácí UMT a ve středu, 11.2. další zápas v  Satalicích, tentokrát proti juniorce Mladé Boleslavi.
V  úterý s  mužstvem poprvé trénoval brankář Jirka Havránek z  vršovické Bohemky, se kterým jsme se domluvili na půlročním hostování a tím jsme vyřešili problém na místě brankáře. Je to minimálně rovnocenná náhrada Čaby, spíše to vypadá, že jsme na tomto důležitém místě ještě posílili. Do zápasu se zapojil i David Podzimek, který se vrátil z  hostování ve Viktorce Žižkov. Juniorka Mladé Boleslavi vede suverénně juniorskou ligu a přijela posílená o dva hráče z  áčka, stopera Šmejkala a útočníka Bartla. Začátek zápasu jasně patřil soupeři a našim hráčům chvíli trvalo, než si zvykli na obrovské tempo hráčů Boleslavi. Zvlášť zlobil Bartl v  útoku a Láncz si s  ním opravdu zaběhal. Naši hráči hrozili hlavně z  protiútoků a po jednom z  nich míč prošel až na Podzimka a ten oslavil návrat do Lokády gólem. Po půli jsme tedy vedli 1 : 0, ale moc to obrazu hry neodpovídalo. Do druhé půle obě mužstva vystřídala, hra se vyrovnala a začaly padat branky. Nejdříve Boleslav dvěma góly během deseti minut otočila skóre ve svůj prospěch, ale vzápětí Dobiáš, znovu z  přímého kopu, vyrovnal na 2 : 2. V  závěru utkání jsme měli více ze hry a Hodas po závaru ve vápně vstřelil vítěznou branku. Konečný stav 3 : 2 pro Lokádu je cenný, protože dnešní utkání bylo, zejména po fyzické stránce, velmi náročné. Po dni volna následoval jeden trénink na Lokádě a další zápas v  Satalicích, znovu proti týmu FNL, Ústí nad Labem.
K  zápasu jsme nastoupili v  sestavě : Havránek - Láncz, Komárek, Dvořák, Pozníček - Mařík, Turák, Horák, Podzimek - Abena, Dobiáš. Na lavičce seděli Zelenka s  Hodasem a chyběli zranění Valíček s  Macháčkem a nemocný Krolop. První půle byla z  naší strany velmi dobrá a druholigový tým jsme přehrávali, zvlášť byl motivovaný Lukáš Dvořák, který   Ústí jako kapitán dvakrát dovedl do první ligy a předvedl výborný výkon. Po deseti minutách jsme šli do vedení když Mařík zprava odcentroval a ve vápně Pozníček z  voleje uklidil míč do sítě. Bohužel soupeř po pěti minutách vyrovnal ze standartky, naše obrana na první tyči neuhlídala hráče Ústí a ten hlavičkou nedal Havránkovi šanci. To byla ale jediná chyba naší obrany v  první půli a pak už jsme soupeře k  ničemu nepustili. Naopak jsme měli ještě několik šancí, ale žádnou jsme neproměnili, a tak poločas skončil 1 : 1. Do druhé půle obě mužstva vystřídala a projevilo se, že Ústí má přece jen širší kádr a po přestávce měli hostující hráči převahu. Ale i Lokáda hrozila z  protiútoků a tak jsme sledovali nejlepší zápas zimní přípravy. Když už to vypadalo, že s  favoritem uhrajeme cennou remízu, v  85.minutě soupeř opět zahrával trestný kop a po závaru v  naší šestnáctce jsme inkasovali na konečných 1 : 2.  Zdá se, že mužstvo už začíná dostávat tvář a až se zapojí ještě zranění a nemocní hráči a dokážeme zopakovat dnešní výkon, neměli bychom mít problém v  ČFL porazit kohokoliv.
V  dalším týdnu probíhaly tréninky v  našem areálu na UMT a do tréninku už se naplno zapojili i zranění Macháček s  Valíčkem. Ve čtvrtek se k  mužstvu připojil Martin Uvíra, defenzivní záložník nebo obránce z  Opavy a zaregistrovali jsme i Zdeňka Bareše ze Slávie a Matěje Horáka z  Mladé Boleslavi, kteří s  námi absolvovali celou zimní přípravu.. Tím se kádr pro jaro uzavřel a pro jarní část soutěže máme 3 brankáře a 17 hráčů do pole a podle názoru trenéra Kronďáka by sestava měla být proti podzimu o dost kvalitnější. Tentokrát měli hráči volný víkend a po dalším týdnu tréninků na UMT odjeli v  pátek, 27.2. ráno na třídenní soustředění do Modré, kde už se připravovali na přírodní trávě a absolvovali přípravný zápas v  sobotu, 28.2. s  mužstvem Brozan. Suverénně vedoucí tým divizní skupiny B jsme porazili 7 : 0 a i podle předvedené hry to vypadá do jarní části soutěže nadějně. Mužstvo vypadá dobře, na všech místech v  sestavě je konkurence, a spíše bude problém pro trenéry, koho postavit a koho nechat na lavičce. Po návratu ze soustředění bylo v  pondělí volno a od úterý se už hráči na přírodní trávě v  našem areálu na Lokádě připravovali na start jarní části ČFL. První zápas hrajeme na Střížkově, 7.3. od 10.15 proti vedoucímu mužstvu 3.ligy a největšímu favoritovi na postup. Teprve tento zápas ukáže, jak jsme na tom a jaké ambice má Lokáda ve druhé polovině letošního ročníku.