SK Zápy - Loko Vltavín a.s.     2 : 1    ( 0 : 0 )

Šlágrem předehrávky 36. kola ČFL bylo pražské derby mezi Vltavínem a Viktoríí Žižkov. Domácí celek byl aktuálně na druhé pozici se ztrátou jediného bodu na vedoucí Chrudim. Viktorka na šestém místě, ale se ztrátou pouhých čtyř bodů na prvního byla v  dnešním derby  těžkým soupeřem a nic nedala zadarmo. Vltavín by si vítězstvím udržel stále dobrou pozici k  nedělnímu utkání, které hraje v  Zápech. V  opačném případě by se Viktoria zase o kousek dotáhla na vedoucí pozice a zvýšila tak šanci na postup do FNL.
        První poločas začal a hned z  rozjezdu si Viktorka vybojovala roh. Z  rohového kopu se do výborné pozice dostal hlavičkující Marek, ale pozorného Štorce nepřekonal. Hned od začátku bylo vidět, že toto utkání nebude jednoduché pro obě strany. Viktorka měla vysoké hráče a každý centr do vápna Vltavínu byl velmi nebezpečný a naše obrana si leckdy s  těmito hlavičkujícími hráči neporadila a vznikali pro nás nebezpečné situace. Naopak naši útočníci při hlavičkových soubojích po centrech do vápna se těžko prosazovali. V  10´ se po centru z  pravé strany prosadil vysoký Křeček a jen těsně minul pravou tyč. V  11´ se do vápna dostal Macháč, hledal pozici pro lepší přihrávku, ale obrana hostů uklidila na roh. Ve 13´ se nákopem za obranu dostal Hodas, ale dlouhý balon stačil brankář Soukup odkopnout. V  15´ přišla obrovská šance hostí, centrovaný míč do vápna doskákal až k  pravé tyčce, kde se zkoušel prosadit Dočekal. Skvěle ho zastavil Štorcl. V  19´ se hosté dostali opět do velké šance, po centru do vápna Procházka hlavičkoval naštěstí jen nad branku. V  další fázi utkání se nic podstatného neodehrálo, ale hosté mají ze hry více, naštěstí vše končí před našim vápnem. Až v  31´ se do vápna dostal Hodas, který byl ve výborné pozici. Na poslední chvíli mu skluzem obránce jeho střelu zastavil. V  35´ se do rychlé a nebezpečné akce pustil Mařík, poslal míč do šestnáctky, kde se nejlépe zorientoval hráč hostů. Ve 40´ se do neuvěřitelné šance dostali hráči soupeře, Štorcl rozehrál špatně k  hráči hostů Markovi, kterému se zakončit nepodařilo. Následný odkop domácích zachytil ve vápně Podrázký, který naštěstí trefil jediného postaveného obránce před ním, jinak brána zcela otevřená! Tuto šanci Viktorka trestuhodně zahodila. Ještě ve 45´ Viktorka zahrozila, Dočekal unikl po levé straně a svou následnou střelou nepřekonal Štorce.
       Druhý poločas začali domácí aktivněji, tlačili se do vápna soupeře, ale ten hrál dobře zformovanou obranou a málo co propadlo před brankáře. Až v 52´ dostal Šípek míč na pravou stranu, kde byl obráncem přidržován, ale i tak se dostal ke střel. Ta byla slabá a šla jen do rukavic brankáře. Druhý poločas byl hodně strategický a opatrný. Hra se spíše odehrávala ve středu hřiště, kde kombinovali oba celky po střídavých intervalech. Až v  61´ utekl z  pravé strany Šípek, ale neprosadil se přes bránícího hráče a tak míč skončil v  rukavicích brankáře. Vltavín se snaží, ale do dobře bránící obrany se mu těžko vniká a centrované míče vysoká obrana v  pohodě odvrací. V  67´ se Hodas zjevil v  první velké šanci svého celku. Z  levého úhlu to zkoušel střelou k  bližší tyčce, ale Soukup byl připraven. Do konce utkání si už žádný z  obou celků žádnou vyloženou šanci nevytvořil a tak utkání se pomaličku schylovalo ke konci. Proběhla řada střídání, hrálo se už opatrně, nikdo nechtěl udělat chybu a bylo vidět, že se schyluje tento dnešní souboj k  penaltovému rozstřelu. Bohužel penaltové souboje Vltavín už historicky nezvládá a nezvládnul ani tento. Na penalty prohrál 4 : 2 a Viktorie Žižkov si z  Vltavínu odváží cenné dva body, které mu můžou v  konečném zúčtování chybět.
Sestava Loko Vltavín a.s.
Štorc -  Láncz, Komárek, Uvíra, Pozníček (90+1´ Janda) - Šípek, Macháček, Macháč, Mařík ( 71´ Abena),  Podzimek - Hodas (86´ Prokeš)

Náhradníci: Abena, Janda, Šmihel, Prokeš, Vokoun, Dvořák, Krásný