SK Zápy - Loko Vltavín     5 : 3    ( 3 : 2 )

Janda (66.Podzimek)      Komárek         Uvíra           Schindler
Šípek   Macháč (76.Maruš)    Vokoun (66.Valíček)      Pozníček (66.Pejša)
Hodas (83.Macháček)       Prokeš

Na lavičce : Roušal, Abena
Po dvou vydařených domácích zápasech, ve kterých jsme podali velmi dobré výkony a získali 6 bodů, jsme v  neděli, 18.9. jeli k  zápasu 6.kola (7.hrané) do nedalekých Záp. Náš dnešní soupeř je v  tabulce na 8.místě se ziskem 10 bodů a v  minulém kole prohrál na penalty v  Dobrovici. V  posledním zápase v „Teletník aréně“ jsme na jaře prohráli 1 : 2 a navíc Prokeš skončil v  nemocnici, takže jsme našemu dnešnímu soupeři měli co oplácet. Z  minulého zápasu si odnesli drobné šrámy Prokeš a Komárek, takže v  týdnu trénovali jen lehce, ale k  zápasu by měli být připraveni. Horší je situace s  Podzimkem, kterému se obnovilo zranění kolena a teprve vyšetření ukáže, jak je to vážné. Nakonec nastoupil alespoň na pár minut na konci zápasu, ale těsně před zápasem vypadl ze sestavy Valíček, který se necítil dobře. Místo něj naskočil v  základu Vokoun a na místě levého obránce Schindler místo Podzimka.
Hrálo se za neustálého deště a taky terén už nebyl tak dobrý, jak si ho pamatujeme ještě z  jara. Postupem času se hřiště měnilo v  oranici, ale to neomlouvá strašidelný výkon, zejména naší obrany. Po hrubých chybách Jandy s  Komárkem jsme v  šesté minutě prohrávali 0 : 2 a to se opravdu jen tak nevidí. Pak jsme se otřepali a hra dopředu nebyla špatná. Zejména Šípek mohl dvakrát dostat míč za Strakova záda a v  největší šanci v  24.minutě Hodas ukopl míč Prokešovi těsně před brankovou čarou, když se pokoušel o nůžky. Když se zdálo, že se dostáváme do hry, přišla další hrubá chyba ve středu naší obrany a v  27.minutě náš bývalý hráč Matějka samostatný nájezd s  přehledem proměnil, 0 : 3. Brankář Pávek si za první půlhodinu nesáhl na míč a dostal 3 góly, za které absolutně nemohl. Hráči Lokády to naštěstí nezabalili a během dvou minut, ve 39. a 40.minutě snížili Prokeš s  Vokounem na rozdíl jediného gólu. Do kabin se šlo za stavu 2 : 3 a to po hrůzostrašných prvních třiceti minutách nebylo vůbec špatné.
Na konci první půle se naše hra výrazně zlepšila, a proto jsme čekali, že po přestávce vývoj zápasu otočíme. Začali jsme sice náporem, ale žádnou větší šanci jsme si nevypracovali. Pak přišla 59.minuta a další nepochopitelný zkrat našich stoperů. Tak dlouho váhali, kdo vyrazí proti útočníkovi, až si míč píchl mezi nimi a najednou postupovali dva domácí hráči sami na Pávka! Znovu Matějka s  přehledem zakončil do prázdné branky a bylo to 4 : 2 pro Zápy. V  65.minutě se míč po rohovém kopu domácích odrazil za vápno, tam ho krásně trefil Jelínek a Pávek na něj u pravé tyče nedosáhl. Zápy opět vedly o tři branky a utkání bylo rozhodnuté. Hned o čtyři minuty později sice střídající Valíček snížil po rohu na 3 : 5, ale to bylo ze strany našeho mužstva všechno. Sice jsme vrhli všechno do útoku a snažili se prosadit dlouhými nakopávanými míči, ale domácí obrana si se všemi pokusy poradila, hra se rozkouskovala tradičním střídáním a do konce zápasu už se skóre nezměnilo.
Na tento zápas je lépe co nejdříve zapomenout a připravit se na další. Tolik individuálních chyb, a hlavně od našich nejzkušenějších hráčů, to se málokdy na této úrovni vidí. Snad si všichni svoje slabší chvilky vybrali najednou a příští zápas bude jiný. Hraje se v  sobotu, 24.9. od 10.15 na našem stadionu v  Holešovicích a přijede tradiční soupeř, silné Domažlice. Měli bychom bezpodmínečně bodovat, protože pak jedeme dvakrát ven a v  Králově Dvoře a v  Dobrovici nás nečeká nic lehkého.