SK Zápy - Loko Vltavín a.s.     2 : 1    ( 0 : 0 )

K  dalšímu zápasu „anglického“ týdne jsme jeli v  neděli, 24.4.2016 do nedalekých Záp, bylo to utkání 26.kola a čekal nás další těžký soupeř. Domácí jsou v  průběžné tabulce na 2.místě s  55 body, o jeden bod před námi. V  minulém kole jsme doma jen remizovali s  Viktorkou Žižkov, kdy nás neskutečným způsobem řezal nám velmi dobře známý „rozhodčí“ Kalenda, a tak jsme se v  Zápech chtěli vrátit na vítěznou vlnu. Je s  podivem, že Kalenda pořád ještě píská a že se jeho „výkony“ ještě nazabývaly příslušné orgány FAČRu. Málokdy si zde stěžujeme na rozhodčí, ale když vás posledních 30 minut nepustí z  vlastní poloviny, a píská proti vám jednu standardku za druhou tak je i remíza úspěchem. Před utkáním v  Zápech byly pouhé tři dny volna a zraněný brankář Pávek se nestihl dát dohromady, takže k  zápasu s  námi jel mladý Patrik Štorc ze sparťanské devatenáctky. Jinak byl trenérovi k  dispozici celý kádr až na Valíčka který už také začal s  tréninkem.
V  Zápech nás čekalo malinké „hřišťátko“, ale se skvělou trávou a spíše podzimní počasí. Zde se fotbal moc hrát nedá a zápasy většinou probíhají stejně, z  každé pozice nákop do vápna a souboj o míč. Navíc domácí mají k  tomuto stylu hry i fotbalisty, většinou vysoké, kteří dokáží tento způsob hry skvěle využít. Někdy svoji agresivitu přehánějí a pak záleží na rozhodčím, co jim bude tolerovat a co ne. Poznali jsme to hned ve 4.minutě, kdy po zákroku domácího stopera Dubna (ten je na hřišti opravdu jen pro podobné zákroky, protože fotbalově nic moc) na Prokeše, odvezli našeho útočníka s  hlubokou tržnou ranou na noze na Bulovku. Oddechli jsme si, že noha není zlomená, protože v  první chvíli to tak vypadalo. Rozhodčí stál asi dva metry od celé situace a místo toho, aby domácího hráče okamžitě vyloučil, protože zákrok to byl brutální, bez snahy hrát míčem, nedal Dubnovi ani žlutou kartu!! Nad tím kroutil hlavou i delegát utkání. Pak se na hřišti dlouhé minuty nic nedělo, hráči, zřejmě pod vlivem Prokešova zranění, nedohrávali souboje a hrálo se většinou ve středu hrací plochy. Domácí měli velkou šanci ve 31.minutě, kdy Kalašovu gólovou střelu zablokoval jeden z  našich obránců. Na konci první půle měli domácí několik standardek v  okolí našeho vápna, ale obrana s  brankářem Štorcem si se všemi centry poradila. Lokáda v  prvním poločase vyslala na domácí branku několik střel, ale ani jednou netrefila branku, takže Straka v  brance Záp mohl zůstat v  klidu. Do kabin se šlo za stavu 0 : 0, což odpovídalo dění na hřišti.
To se změnilo na začátku druhé půle, kterou začali hosté velkým náporem. V  51.minutě po rohu hlavičkoval gólově Dvořák, ale Straka fantastickým zákrokem vytlačil míč na břevno a pak ho obránci odkopli do bezpečí. V  53.minutě jsme nezakončili brejk tří na jednoho a v  60.minutě jsme se konečně dočkali vyjádření naší drtivé převahy. Šípek se zprava dostal do šestnáctky domácích a střelou na zadní tyč nedal Strakovi šanci, 0 : 1 a bylo to spravedlivé vyjádření naší převahy. Bohužel, už za minutu bylo vyrovnáno, domácí Pavlík vystřelil z  velké dálky, míč na mokré trávě sklouzl a na pohled jednoduchá střela skončila v  naší síti, 1 : 1 a tento míč měl brankář Štorc rozhodně chytat. V  té chvíli jsme úplně vypadli z  role a bylo po našem náporu. Zápy nás za pasivitu potrestaly hned v  67.minutě, kdy po rohu a několika nešťastných odrazech, propadl míč na malém vápně k  našemu bývalému hráči Matějkovi, a pro něj nebyl problém ho uklidit do sítě, 2 : 1 pro domácí. V  závěru zápasu jsme se ještě pokusili o nápor, do útoku se vysunul i Uvíra, ale domácí si jednobrankový náskok zkušeně pohlídali. Naopak mohli ještě skórovat z  rychlých protiútoků, protože jsme vzadu už hráli na riziko, ale stav se do konce zápasu už nezměnil.
Tentokrát jsme si zápas prohráli sami, nemůžeme se na nic vymlouvat, ale je nutné říci, že soupeř měl hrát od čtvrté minuty o deseti hráčích, protože zákrok na Prokeše prostě musel být ohodnocen okamžitě červenou kartou. Prvních 15 minut druhé půle jsme hráli svoji hru a soupeře výrazně přehrávali. Ale po vstřeleném gólu přišlo rychlé vyrovnání, vzápětí druhá branka v  naší síti a už jsme se nedostali do tempa. Z  devíti možných bodů jsme tento týden získali pouze 4, a v  tabulce jsme se propadli na páté místo. Máme sice pořád jeden zápas k  dobru, ale čelo ČFL nám trošku odskočilo. V  sobotu proti Benešovu, který je na 13.místě s  35 body, musíme bezpodmínečně zvítězit, utkání se hraje tradičně od 10.15 na našem stadionu v  Holešovicích.