FC Graffin Vlašim - Loko Vltavín a.s.   2 : 1   ( 2 : 0 )
Po důležitém domácím vítězství se Střížkovem jsme jeli k zápasu 18.kola FNL do Vlašimi. Hrálo se v sobotu, 15.3. od 14.30
hodin. Odjížděli jsme s optimismem, protože se uzdravili všichni hráči mimo Honzy Předoty a doufali jsme alespoň v bod. V
pátek se ještě na tréninku zranil Michal Pávek, ale proti marodce předchozích dnů to bylo podstatně lepší. Celé dopoledne
hustě pršelo, takže po příjezdu do Vlašimi nebylo jisté, jestli se bude vůbec hrát. Hřiště bylo nasáklé vodou a místy byly louže,
ale rozhodčí po důkladné prohlídce rozhodli, že je hrací plocha způsobilá a zápas začal přesně v půl třetí. Celé utkání foukal
silný vítr, který ztěžoval kontrolu míče a tak to byl spíš boj, než fotbal. Navíc si obě mužstva uvědomovala důležitost utkání v
boji o záchranu a proto se dala čekat oboustranně opatrná hra s minimem šancí.
Začátek zápasu patřil jednoznačně Lokádě a prvních patnáct minut se hrálo převážně okolo pokutového území domácích. Už
ve 3.minutě jsme dvakrát vystřelili na branku, ale míč vždy zblokovali obránci Vlašimi. Několik útoků domácích zastavil ofsajd
a první nebezpečná střela přišla v 18.minutě z kopačky Valíčka, který z hranice vápna dobře vystřelil, ale domácí brankář s
obtížemi míč u tyče kryl. Ve 20.minutě nebezpečně vystřelil Čermák, ale míč šel bohužel mimo. Ve 30.minutě přišel důležitý
okamžik, když se v našem vápně srazil velmi dobře hrající Ptáček s brankářem Čabou. Po ošetření se sice vrátil na hřiště, ale v
38.minutě musel střídat a tím se narušila obranná hra našeho mužstva. Ale už předtím, v 35.minutě, vstřelila Vlašim z
ojedinělého útoku gól. Na levé straně naší obrany prošel úplně volný Radoš a přihrál před branku Faouzimu, který neměl
problém míč umístit do prakticky prázdné branky, 1 : 0 pro domácí. Hned vzápětí jsme měli štěstí, když po našem rozehrání
hosté zaútočili a téměř ve stejné situaci nabíhající hráč míč před brankou minul. Ve 38.min vystřídal Michal Krimlák
zraněného Ptáčka a naši hráči opět několikrát ohrozili branku domácí Vlašimi. Ve 44.minutě měl opravdu tisíciprocentní šanci
Mařík, který měl před sebou na malém vápně odkrytou branku, ale podařilo se mu jen trefit domácího gólmana Chudého. A
jak už bývá pravidlem, hned z následujícího útoku Vlašimi se po centru z pravé strany položil do míče domácí útočník Sús a z
voleje zvýšil na 2 : 0. Vzápětí rozhodčí první poločas ukončil a i když jsme byli minimálně 30 minut lepším mužstvem, do kabin
jsme šli s dvougólovým mankem.
Do druhého poločasu vysvitlo sluníčko a hřiště rychle vysychalo, ale vítr byl stále silnější. I když jsme druhou půli hráli po
větru, moc velká výhoda to nebyla, protože míč se opravdu těžko ovládal a zejména při standardkách bylo těžké přesně
nacentrovat. Hra se odehrávala od vápna k vápnu až do 57.minuty, kdy jsme vstřelili branku. David Podzimek dostal na hranici
šestnáctky dost prostoru a s tečí domácího obránce míč skončil za zády brankáře Chudého,      2 : 1 a zápas dostal znovu
dramatičnost. Do konce zápasu zbývalo ještě dost času, ale nějaký větší tlak z naší strany nepřišel. Zahrávali jsme sice několik
slibných standardních situací, ale k nějakému vážnějšímu ohrožení domácí branky jsme se nedostali. Naopak jsme mohli
inkasovat z brejků domácích hráčů, ale i oni měli problémy si v silném větru přesně přihrát. Na konci jsme si tlak přece jen
vytvořili a závěrečných 10 minut se hráči Vlašimi bránili za cenu odkopů do autu, nebo na roh. Nakonec těsné vítězství
ubránili a my jsme mohli jen litovat neproměněných šancí v první půli, protože minimálně na bod jsme dnes ve Vlašimi určitě
měli. Ale když neproměníme ani ty nejvyloženější šance, nemůžeme vyhrát. Herně jsme byli určitě minimálně rovnocenným
soupeřem, ale největší rozdíl mezi námi a soupeři je v produktivitě.
Příští zápas hrajeme opět venku, v sobotu, 22.3. jedeme k zápasu 19.kola FNL do Zlína. Hraje se večer, od 18.00 a domácí
mužstvo je v tomto utkání velkým favoritem. My se zde pokusíme překvapit a bylo by dobré bodovat, protože ostatní
mužstva, hrající o záchranu se nám vzdalují a každý bod se počítá.