FK Tachov - Loko Vltavín     2 : 0    ( 0 : 0 )

V  sobotu, 3.9. jsme jeli na nejdelší výlet letošního ročníku ČFL, do Tachova. Naštěstí v  této sezoně hraje Tachov domácí zápasy až od 17.00, takže jsme nemuseli vyjíždět v  6.00 ráno, jako minule. Domácím jsme měli co vracet, protože to, co s  námi provedli na jaře, ve spolupráci s  rozhodčím Benediktem, asi dlouho nezapomeneme. V  minulém kole jsme nešťastně prohráli doma s  Jirnami, když jsme byli, hlavně ve 2.poločase, lepším týmem, ale rozhodující gól jsme dostali po naší nepochopitelné chybě v  91.minutě. Tachov v  minulém kole dostal „bůra“ v  Dobrovicích a je v  průběžné tabulce až na 13.místě, takže určitě bude chtít doma bodovat. Že si to dokáže  zařídit, ukázal v  minulé sezoně. Po podzimu jasný sestupující, na jaře „zázračně“ ožil a vyhrál 9 zápasů v  řadě, takže z  toho byla pohodová záchrana. V  našem mužstvu celý týden netrénoval nemocný Komárek, po zranění začal ve čtvrtek trénovat Abena. Ostatní hráči jsou v  pořádku a k  dispozici trenéru Frýdkovi. V  základní sestavě nastoupil ve stoperské dvojici s  Uvírou Macháček a Schindler místo Macháče. Jinak byla základní sestava stejná jako minulý týden.
Hrálo se za příjemného počasí a úvod zápasu byl naprosto vyrovnaný. Hra se přesouvala od branky k  brance, ale prvních dvacet minut nepřineslo žádnou situaci, která by stála za řeč. Hra byla rozkouskovaná, protože rozhodčí Makovička pískal opravdu všechno. Ale na obě strany, na rozdíl od Benedikta v jarním zápase. První šanci měla Lokáda v  26.minutě, když Pozníček hlavičkoval přetažený centr z  přímého kopu a míč se snesl obloukem na břevno. Ve 32.minutě Pávek nohama zlikvidoval jasnou šanci domácích a hned o minutu později jsme mohli jít do vedení. Hodas dostal přihrávku mezi stopery, běžel sám na brankáře, ale ten jeho kličku zneškodnil a byl z  toho jen roh. Ještě před poločasem jsme mohli inkasovat i my, když po rohovém kopu zůstal na zadní tyči zcela volný domácí útočník, ale Pávek jeho střelu skvěle vyrazil. Do kabin se šlo za stavu 0 : 0 a bylo to spravedlivé, protože na obou strach bylo několik šancí, ale brankáři chytali opravdu výborně.
Druhý poločas začali hráči Tachova náporem a my jsme se vůbec nemohli dostat do tempa. Hned v  50.minutě jsme měli štěstí, útočník domácích netrefil Pávkovu svatyni z  malého vápna a jeho střela těsně minuta horní růžek branky. Ale v  58.minutě už šli domácí do vedení po přetaženém centru zleva vrátil jeden z  domácích hráčů míč do vápna a tam zcela volný Vaněček nedal Pávkovi šanci 1 : 0 pro domácí. Pak jsme začali trochu hrát a hned v  61.minutě mohlo být vyrovnáno. Podzimek z  hranice vápna vyslal křížnou střelu k  levé tyči, ale domácí brankář skvělým zákrokem míč kryl. Trenér Frýdek vystřídal a byla vidět snaha o vyrovnání. Zároveň jsme ale čím dál více otevírali obranu, takže domácí hrozili z  rychlých brejků. Výsledkem našeho tlaku bylo několik rohů, ale obrana Tachova je tvořena samými dvoumetrovými hráči, takže s  centrovanými míči si v  pohodě poradila. Definitivní podoba výsledku přišla v  83.minutě, rychlý útok zakončil Dvořák a bylo rozhodnuto, 2 : 0. Potom už se zápas jen dohrával, hráči Tachova si zkušeně výsledek pohlídali a do žádné větší šance nás nepustili. Stejně jako na jaře jsme odjížděli z  Tachova na dvouhodinovou cestu do Prahy naštvaní z  porážky, ale tentokrát vůbec ne na rozhodčího, který pískal velmi dobře, ale za výkon našeho mužstva jsme si opravdu body nezasloužili. Už podruhé jsme nevstřelili ani gól a ani hra v  defenzivě tentokrát nebyla nic moc. Naštěstí výborně zachytal brankář Pávek, jinak to mohlo dopadnout ještě hůře. Byl jediný, kdo snese měřítko, nikdo z  ostatních hráčů se k  němu nepřidal.
Před sebou máme dva domácí zápasy, ve středu s  Hořovickem a v  sobotu s  Chrudimí a jestli nechceme, aby se nám čelo tabulky vzdálilo, musíme naplno bodovat. Zápas s  Hořovickem se hraje jako vložené kolo ve středu, 7.9. od 17.00 a s  Chrudimí v  sobotu, 10.9. v  tradičním čase od 10.15.