FK Tachov - Loko Vltavín a.s.     2 : 1    ( 2 : 1 )

K  zápasu 28.kola jsme jeli na nejdelší výjezd na jaře, na hřiště nováčka letošního ročníku ČFL, do Tachova. Náš dnešní soupeř v  minulém kole překvapivě vyhrál v  Králově Dvoře a je po 27 odehraných zápasech na 16.místě tabulky se ziskem 25 bodů. V  našem mužstvu začal s  tréninkem Valíček a na marodce zůstávají Prokeš s  Podzimkem. Dále s  námi neodjel Abena (nemoc?), takže k  zápasu bylo připraveno 16 hráčů. Odjezd byl již v  6.45, protože nás čekalo 160 km, zhruba stejně, jako když jezdíme na soustředění do Mariánských Lázní.
V  Tachově bylo krásné počasí a výborně připravené hřiště, ale foukal velmi silný vítr, takže míč si chvílemi dělal, co chtěl. Sestava byla stejná, jako v  posledním domácím zápase proti Benešovu, na levém okraji obrany hrál Dvořák a ve středu nastoupil Mařík. Začátek byl vyrovnaný, bohužel jen do 6.minuty, kdy domácí odcentrovali z  naší levé strany, ve vápně Láncz nechal za zády úplně volného útočníka Tachova a ten v  klidu hlavou nedal Pávkovi šanci, 1 : 0 a byla to opravdu velká chyba naší obrany. Tento moment dostal domácí hráče na koně a dalších 15-20 minut měli znatelnou převahu. V  21.minutě musel Pávek krýt další nebezpečnou střelu a dorážku naštěstí naše obrana zablokovala. Od 30 minuty jsme začali přebírat iniciativu a přicházely i šance. Nejprve v  38.minutě šel Pozníček sám na brankáře, ale míč si moc předkopl a domácí golman míč kryl. Gól jsme dali ve 42.minutě. Lácz z  hranice vápna skvěle vystřelil levačkou, míč se odrazil od břevna k  úplně volnému Pozníčkovi a ten ho uklidil do prázdné branky, 1 : 1 a vypadalo to, že jsme domácím dali gól do šatny a druhou půli už se nám bude hrát lépe. Jenže hráči Tachova dokázali odpovědět ještě před poločasem. Po dalším centru do našeho vápna a zmatcích v  obraně vstřelil druhý gól domácích Hoffmann a místo toho, abychom měli výhodu z  branky do šatny, soupeř si vzal vedení zpět. Půle tedy skončila 2 : 1 pro domácí.
V  druhé půli, po větru, jsme věřili, že zápas v pohodě otočíme. Ale hned jsme poznali, že rozhodčí Benedikt má svoje pokyny a vstřelit gól nám prostě nedovolí. Začalo to již ve 47.minutě, když nám neuznal vyrovnávací branku pro sporný ofsajd. To jsme ještě překousli, protože do konce bylo dost času a naše převaha se začínala stupňovat. Ale hned v  53.minutě vyhrál Hodas souboj, poslal do brejku Macháče, ten šel sám na branku a rozhodčí odpískal faul na Hodase v  předchozím souboji. Jasná výhoda a s  velkou pravděpodobností by z  toho byl gól! Domácí přitvrdili, ale žluté karty dostávali naši hráči za protesty. V  67.minutě si na půli Hodas obhodil domácího stopera, opět to vypadalo, že půjde sám na branku, ale hráč domácích ho chytil za rameno a poslal k  zemi. Rozhodčí nepískal a Hodasovi ukázal, aby přestal filmovat. Asi by schválně padal, když měl před sebou volnou cestu k  domácí brance!! Stejná situace se opakovala o chvíli později, Hodas přebral míč na hranici vápna, domácí obránce ho už v  šestnáctce jasně fauloval, ale Benedikt se tvářil, že zase nic. Ještě jednu šanci jsme měli v  89.minutě, ale tu domácí obrana se štěstím odvrátila a utkání skončilo 2 : 1 pro domácí FK Tachov. Takže největším úspěchem vlastně je, že jsme dohráli v  jedenácti a že naše střídačka udržela nervy na uzdě a Benedikta nikdo neinzultoval. Říkal si o to celou druhou půli, prostě se rozhodl, že Tachov vyhraje a dělal pro to opravdu všechno. Po zápase našem vedoucímu řekl jeden člověk z  vedení FK Tachov, že se omlouvá, že to bylo opravdu hrozné, ale že za to nemůžou, prý celou tu šaškárnu řídil a platil někdo jiný. Asi všichni víme kdo, ale to už je teď jedno. Tento zápas nám ukázal, že se ve fotbale nic nelepší, spíše naopak, a je vlastně úplně jedno, jaký máte mančaft, nebo jaký podáte výkon, když se rozhodčí rozhodne, že má vyhrát určité mužstvo, tak přes to nejede vlak. Pochopil bych to v  přímém souboji (Kalenda s  Viktorkou), ale jet na druhý konec republiky a tam vás zařízne rozhodčí, kterého „motivuje“ někdo třetí, to už je trošku moc.
Ve středu jedeme do Jiren a tam si náladu určitě nezlepšíme. Tam alespoň víme, co můžeme čekat a případný „zářez“ nás nepřekvapí.  Zápas se hraje 11.5. od 17.00 a další domácí zápas nás čeká hned v  sobotu 14.5. v  tradičním čase proti Královu Dvoru. Dnes nedohrál kvůli zranění Uvíra, Láncz dohrál s  bolestmi v  koleni, takže je otázka, kdo vlastně ve zbývajících zápasech nastoupí.