Loko Vltavín - FC Písek     3 : 2    ( 1 : 2 )

První zápas letošního ročníku ČFL jsme sehráli na našem stadionu v  Holešovicích 13.8. od 10.15 proti tradičnímu soupeři, FC Písek. Po výborném výkonu ve středečním pohárovém utkání proti Táborsku, jsme čekali, jestli naši hráči podobný výkon zopakují. Hráči Písku ve 2.kole poháru vyřadili druholigový Varnsdorf 3 : 0, takže nás na úvod čekal velmi těžký soupeř. Zdravotně jsou naši hráči, až na Šmiheľa v  pořádku, takže nastoupila stejná základní sestava jako ve středu.
Lokáda začala zápas náporem a už v  6.minutě měl tisíciprocentní šanci Podzimek. Úplně sám si na malém vápně tak dlouho zpracovával míč, až nakonec trefil hostujícího brankáře. Až do 20.minuty jsme byli jasně lepší a tlačili Písek k  jejich brance, ale v  21.minutě jsme z  ničeho dostali gól. Po ojedinělém brejku přišel centr z  pravé strany a osamocený hostující Voráček neměl problém míč umístit hlavou za záda bezmocného Pávka, 0 : 1. Branka nás nepoložila a dál jsme neustále útočili. Následovalo několik rohových kopů, po nich vznikly velké závary, ale míč do branky nikdo nedotlačil. Ve 43.minutě se hosté, snad podruhé, dostali k  naší brance a byl z  toho druhý gól. Dal ho opět Voráček a Písek těsně před přestávkou vedl 0 : 2. Naštěstí hned o minutu později šel Hodas, jako vždycky, nekompromisně do souboje s  hostujícím gólmanem Rondzikem, ten ho podrazil, a z  následné penalty Šípek bezpečně snížil na 1 : 2 a to už vypadalo nadějněji do druhého poločasu.
Druhou půli jsme opět zahájili obrovský náporem a šance Písku držel výborný brankář Rondzik. Hned ve 47.minutě dlouhý aut Uvíry propadl až k  Hodasovi, ale Rondzik jeho střelu vyrazil. V  další minutě jsme měli dvě velké příležitosti k  vyrovnání, ale hostující gólman jim zabránil. V  52.minutě vyrazil trestný kop Valíčka a z  následného rohu míč poskakoval těsně před brankovou čárou, ale nikdo ho do branky nedorazil. V  65.minutě Rondzik chytil ještě jednu gólovou střelu, ale v  69.minutě už ho překonal Hodas. Dostal míč do běhu, zbavil se obránce a podél vyběhnuvšího Rondzika vyrovnal na 2 : 2. Lokáda po vyrovnání ještě přidala a hráči Písku už jen bránili. To se jim dařilo až do 82.minuty, po dalším závaru před hostující brankou se míč odrazil mimo šestnáctku k  Růžičkovi a ten nádhernou střelou z  20 metrů do šibenice nedal Rondzikovi šanci a konečně jsme vyjádřili svoji drtivou převahu, 3 : 2. Hráči Písku už na nějaký závěrečný nápor neměli dost sil a zápas jsme už v  pohodě dohráli a získali důležité první tři body v  letošním ročníku ČFL. Vítězství je to naprosto zasloužené, i když v  prvním poločase nám ho hráči Písku dost zkomplikovali. Důležité bylo snížení těsně půlí na rozdíl jedné branky a v  druhém poločase jsme už jasně dominovali.
V  příštím kole jedeme na hřiště nováčka letošního ročníku, do Litoměřic, které v  prvním kole prohrály v  Dobrovici 0 : 3 a určitě se budou chtít poprvé doma ukázat. Zápas se hraje v  sobotu, 20.8. od 10.15 a další domácí zápas s  Viktorií Jirny hrajeme další sobotu, 27.8.