Loko Vltavín a.s. - FC Písek     1 : 0    ( 0 : 0 )

Po nepovedeném zápase v  Brozanech, kde se navíc vážně zranil Lukáš Láncz, měli hráči jen tři dny na to, aby se připravili na další utkání. Bylo to poslední vložené (38.) kolo a soupeřem byl FC Písek.  Náš dnešní soupeř je v  klidném středu tabulky, na 8.místě se ziskem 54 bodů a na podzim nás na svém hřišti porazil 1 : 0. Naše marodka se nijak nezlepšila, pro Podzimka, Šmiheľa a Láncze sezona skončila a Dvořák s  Uvírou a Prokešem stále ještě netrénují. Aktuálně tedy máme 13 zdravých hráčů včetně dvou brankářů. Pro dnešní zápas nás přišel posílit ze Sparty nejmladší z  rodu Hašků, devatenáctiletý útočník Filip, a na střídačku usedli ještě dva hráči z  našeho béčka. Hřiště bylo po předchozích deštích ve výborném stavu a během zápasu bylo téměř letní počasí. Jen diváků chodí ke konci soutěže stále méně a když se hraje ve středu, je to ještě horší.
Začátek zápasu byl z  obou stran opatrný, ale postupem času přebírala iniciativu stále více Lokáda. Výsledkem bylo několik rohových kopů, ale do dvacáté minuty žádná větší šance nepřišla. Ve 20.minutě se po pěkné akci dostal do šance Mařík, jeho střela šla nad branku Písku. Velkou šanci jsme měli ve 32.minutě. Jedovatou Valíčkovu střelu Rondzik vyrazil jen před sebe, ve vápně hostí vznikl velký závar, ale nakonec Vokoun z  několika metrů prázdnou branku vysoko přestřelil. Hosté se v  první půli většinou jen bránili a poslední velkou šanci měl v  45.minutě Abena, prošel hostující obranou, ale slabě vystřelil jen do náruče golmana. Do kabin se šlo za bezbrankového stavu, ale více ze hry měla rozhodně Lokáda.
Druhá půle začala stejně, jako skončila první. Domácí měli zřetelnou převahu, ale proti pozorné obraně Písku se prosazovali jen obtížně. Několik střel z  větší dálky v  klidu kryl zkušený brankář Rondzik, stejně jako si poradil s  centry, které ale nebyly příliš nebezpečné . Blízko vedoucí brance byl v  66.minutě Šípek na hranici vápna se kličkou zbavil obránce a jeho technická střela těsně minula vzdálenější tyč branky. Rozhodující chvíle přišla v  77.minutě. Rohový kop hostující obrana odvrátila k  Maříkovi, ten znovu odcentroval, gólovou hlavičku jednoho z  našich hráčů ještě Rondzik reflexivně vyrazil, ale na dorážku Vokouna už byl krátký, 1 : 0 pro Lokádu. O pět minut později jsme mohli náskok potvrdit, po parádním centru Šípka střílel z  voleje Macháč, ale trefil jen hostujícího brankáře. Konec zápasu už byl v  klidu domácí hráči kontrolovali hru a hosté žádný závěrečný nápor ani nezkusili, takže utkání skončilo těsným, ale naprosto zaslouženým vítězstvím Lokády.
Dnešní zápas měl vcelku dobrou úroveň, Písek byl vyrovnaným soupeřem, hrál slušně, párkrát i ohrozil Pávka v  naší brance, ale celkově jsme byli o ten gól lepší. Důležité je i to, že se nikdo nezranil, protože hned v  sobotu hrajeme další zápas, béčko hraje ve stejném termínu, a už by asi opravdu neměl kdo nastoupit. Máme šest zraněných hráčů, z  toho pět začínalo jaro v  základní sestavě, a to už se musí někde projevit. Dnes nám pomohl mladý Filip Hašek, který odehrál celý zápas v  základní sestavě a hrál velmi dobře. Příští, už 32.kolo hrajeme opět doma, v  sobotu, 4.6. od 10.15 s  béčkem Táborska, které jsme na podzim na jejich hřišti porazili vysoko 5 : 1.