FK Baník Most 1909 - Loko Vltavín a.s.     1 : 5    ( 0 : 2 )

V  minulém kole jsme po vynikajícím výkonu porazili MAS Táborsko, které přijelo v  téměř druholigové sestavě a za odměnu dal trenér Kronďák hráčům až do středy volno. Všichni už ho potřebovali, protože několik posledních zápasů jsme odehráli v  11-12 lidech v  poli a kluci si potřebovali odpočinout. Náš dnešní soupeř, Baník Most, je již delší dobu jistým sestupujícím, po 34 odehraných zápasech má pouhých 18 bodů a to k  záchraně ani zdaleka nestačí. Na podzim jsme u nás, v  Holešovicích zvítězili 3 : 0 a i v  dnešním zápase jsme jasnými favority. V  týdnu již naplno trénoval Uvíra s  Prokešem, ale je otázka, jestli budou připraveni nastoupit alespoň na část zápasu. Nakonec s  mužstvem odjel i Dvořák, který ještě netrénoval a s  ním máme po dlouhé době k  dispozici k  zápasu 16 hráčů. V  brance měl nastoupit poprvé od začátku Krásný, ale nešťastně se zranil při rozcvičování, takže chytal, stejně jako vždy, Ondra Pávek. Stopery hráli Komárek s  Vokounem a na pravý okraj obrany se postavil uzdravený Uvíra.
Prakticky celý zápas hustě pršelo a to značně ztěžovalo pohyb a kontrolu míče na perfektně připraveném trávníku. Hned od začátku bylo jasné, že se hra bude většinou odehrávat před domácí brankou a otázkou bude jen výše skóre. V  prvních deseti minutách jsme kopali několik rohů a v  11.minutě jsme vstřelili první gól. Zleva centroval Hodas, Mařík ve vápně přiťukl míč Valíčkovi a ten z  deseti metrů prostřelil domácího brankáře, 0 : 1. Jediná šance hráčů Mostu v  prvním poločase přišla v  18.minutě, po chybě Komárka se k  míči dostal domácí Jindráček a z  20 metrů těsně minul levou tyč Pávkovy branky. V  21.minutě Macháč udělal kličku brankáři Divkovičovi, míč už směřoval do prázdné branky, ale jeden z  obránců ho vykopl do bezpečí. Stejná šance v  31.minutě skončila penaltou, tentokrát Divkovič při kličce Macháče podrazil a Šípek se z  pokutového kopu nemýlil, 0 : 2. Až do přestávky se hra odehrávala před a v  šestnáctce Mostu, ale další branka už nepadla a tak se šlo do kabin za stavu 0 : 2 pro hostující Lokádu.
Domácí do druhé půle třikrát vystřídali, ale na obrazu hry se moc nezměnilo. Dál jsme útočili a mezi 49. a 56.minutou jsme přidali další 3 branky. Nejdříve si na centr zprava naběhl Hodas a zblízka nedal Divkovičovi šanci, čtvrtý gól dal v  55.minutě hlavou Abena po centru Šípka a hned o minutu později vystřelil Macháč zpoza vápna a bylo to 0 : 5. V  té chvíli byli domácí na ručník a kdyby naši hráči dali dalších 5 gólů, nikdo se nemohl divit. Bohužel jsme výrazně ubrali z  tempa a vzadu pustili soupeře do několika šancí, ve kterých je výborně vychytal Pávek. V  61. a 69.minutě na něj šli domácí útočníci prakticky sami, ale obě šance náš golman zlikvidoval. Poslední naší velkou šanci měl v  85.minutě Macháč, ale jeho gólovou střelu Divkovič skvěle vyškrábl na roh. Když to vypadalo, že si Pávek připíše třináctou nulu v  sezoně, po chybě v  naší rozehrávce se dostal k  míči domácí Belej a z  20 metrů našeho brankáře přeloboval a vstřelil čestnou branku Mostu, 1 : 5.
V  dnešním zápase jsme narazili na nejslabšího soupeře v  jarní části a mohli jsme vyhrát podstatně větším rozdílem. V  59.minutě to bylo 5 : 0 a pak už jsme zápas jen dohrávali. Lehčí zranění si dnes odnesli Hodas (sval) a lehký otřes mozku má brankář Krásný. Oba snad budou do posledního jarního zápasu v  pořádku a proti Převýšovu nastoupíme v  plné sestavě a  prodloužíme šňůru zápasů, ve kterých jsme bodovali. V  případě zisku tří bodů udržíme čtvrté místo před Chrudimí a i přes několik jarních zaváhání budeme sezonu hodnotit jako úspěšnou. Zápas se hraje v  sobotu, 18.6. od 10.15 na našem stadionu v  Holešovicích a po něm začíná hráčům dovolená. Bude trvat jen necelý měsíc, protože k  letní přípravě se hráči sejdou opět v  pondělí, 11.7.2016.