FK Litoměřicko - Loko Vltavín     1 : 4    ( 0 : 1 )

První venkovní zápas letošního ročníku, 2.kolo ČFL, jsme hráli na hřišti nováčka z  Litoměřic. Náš dnešní soupeř v  úterý vyřadil z  poháru prvoligovou Příbram, takže nás určitě nečekal slabý soupeř. Pro FK Litoměřicko to byl první domácí zápas ve 3.lize, takže se dalo očekávat, že se bude chtít před svými fanoušky vytáhnout. V  sestavě našeho týmu došlo pouze k  jedné změně, v  základní sestavě nahradil Abenu Janda, který se postavil na místo pravého beka a do středu zálohy se posunul Růžička.
Zápas zahájili domácí náporem, bylo vidět, že jsou namlsaní z  výhry nad Příbramí. Z  jejich náporu vznikla největší šance v  11.minutě, nejdřív Pávek skvěle zlikvidoval sólový nájezd, k odraženému míči se dostal domácí střelec Kacafírek  a z  deseti metrů přestřelil prázdnou branku. To byla stoprocentní gólová šance a do konce zápasu už si domácí žádnou podobnou nevypracovali. Pak už jsme si podobné situace pohlídali a až do konce jsme měli zápas jasně pod kontrolou. Začali jsme domácí tlačit k  jejich brance a přicházely i šance. První, a do půle náš jediný gól vstřelil v  25.minutě Honza Hodas, když využil souboje Macháče s  jedním s  domácích obránců a pod tělem brankáře umístil míč do sítě, 0 : 1 pro Lokádu. Za tohoto stavu se šlo do kabin a kromě prvních deseti minut jsme domácí k  ničemu nepustili.
Na začátku druhé půle domácí trenér vystřídal 3 hráče, ale na průběh zápasu to nemělo velký vliv. Stále jsme byli častěji před brankou Litoměřic a po několika našich velkých šancích dal druhý gól v  65.minutě Pozníček, když využil špatného vyběhnutí domácího golmana, byl dříve u míče a pak už nebylo problém ho zasunout do prakticky prázdné branky, 0 : 2. Pak jsme trochu polevili a kontrolovali hru, přesto se hrálo daleko od naší branky a Pávek byl téměř bez práce. Na 0 : 3 zvýšil krásnou střelou z  přímého kopu ze třiceti metrů střídající Schindler v  80.minutě a bylo hotovo. Hráči Litoměřic byli viditelně zaskočeni z  průběhu zápasu, ale snažili se alespoň o čestný úspěch. To se jim podařilo v  90.minutě, když naše obrana dala na malém vápně spoustu prostoru Kacafírkovi a ten snížil po centru z  pravé strany hlavou na 1 : 3. Škoda, že jsme neudrželi čisté konto, ale při vyrovnanějším průběhu by naše obrana určitě nenechala domácího střelce takhle volného. Poslední slovo v  zápase ale měla Lokáda, protože v  92.minutě utekl domácí obraně Prokeš, udělal kličku i brankáři a z  těžkého úhlu zasunul míč do sítě, 1 : 4. Už se ani nerozehrávalo a rozhodčí zápas ukončil.
Vítězství to je naprosto zasloužené, protože jsme měli 80 minut zápas jasně pod kontrolou a svoji převahu jsme vyjádřili i góly. Důležité bylo, že jsme přežili jasnou šanci domácích, vzali to jako varování a až do konce je k  naší brance prakticky nepustili. Po dvou kolech máme 6 bodů, skóre 7 : 3, a to je nejlepší začátek soutěže za několik posledních let. V  dalším kole hostíme naše „oblíbené“ Jirny, které se vzpamatovaly po porážce v  Domažlicích a v  minulém kole doma jasně přehrály Dobrovice. V  minulé sezoně jsme Jirny doma po výborném výkonu porazili 5 : 1 a bylo by dobré podobný výsledek zopakovat. Utkání se hraje v  sobotu, 27.8. v  tradičním čase od 10.15 a od 14.00 následuje první letošní zápas našeho „béčka“ proti Zličínu v  1.B. třídě.