SK Viktorie Jirny - Loko Vltavín a.s.     2 : 1    ( 0 : 1 )

Ve středu, 11.5. jsme jeli do Jiren k  vloženému zápasu 37.kola ČFL. Po minulém zápase v  Tachově nám nezbylo moc zdravých hráčů, takže byla otázka, kdo vůbec bude schopen nastoupit. Uvíra s  Lánczem a Prokešem v  pondělí a v  úterý netrénovali a Podzimek to zkoušel co jeho zraněné koleno vydrží. Jirny nám chtěly oplatit podzimní porážku, když na našem hřišti dostali nakládačku 5 : 1, ale v  současné době jsou na tom lépe a v  tabulce figurují na 3.místě se ziskem 64 bodů.
K  zápasu jsme nastoupili ve značně změněné sestavě, ve středu obrany hrál s  Komárkem Dvořák, nalevo nastoupil Šmiheľ a do středu zálohy se po delší době postavil Abena a s  ním Vokoun. Pravého beka hrál Macháček a před ním Janda, takže změn bylo docela dost. Na začátku zápasu nás domácí zatlačili před naši branku, ale z  několika rohů nic nevytěžili. Asi po 15 minutách se hra vyrovnala a Lokáda začala mít převahu. Do konce poločasu jsme měli častěji míč na kopačkách a ve 43.minutě jsme šli do vedení po rychlé protiútoku se Hodas na hranici vápna kličkou zbavil obránce a nádherně  vystřelil ke vzdálenější tyči, 0 : 1 a do šaten jsme šli s  optimismem.
Ten nám bohužel dlouho nevydržel, nástup do druhé půle nám vůbec nevyšel. Domácí nás přišpendlili k  naší brance a v  53.minutě odražený míč napálil Vondráček z  voleje krásně do šibenice a Pávek neměl šanci. Jirny dále tlačily a v  65.minutě udělal na pravé straně obrany chybu Macháček a po centru do vápna rozhodčí viděl nedovolený zákrok a odpískal penaltu. Tu Čepelák bezpečně proměnil a domácí zápas během dvaceti minut otočili, 2 : 1. Teprve pak jsme začali zase hrát na polovině domácího mužstva, na hrot se posunuli Abena s  Komárkem a do vápna Jiren začal létat jeden centr za druhým. Domácí se štěstím, i s  pomocí tyče vše odvraceli. Největší šanci měl Hodas, když po prodloužení hlavou od Abeny byl sám před domácím brankářem, ale měl míč na dlouhou nohu a těsně branku přestřelil. I když náš tlak byl ke konci opravdu drtivý, Jirny se ubránily, gól už nepadl a zápas skončil těsným vítězstvím domácích. Do Jiren jsme jeli s  obavami, co s  námi rozhodčí zase „provedou“, ale tentokrát se obavy nenaplnily a za prohru můžeme vinit jen sami sebe. Nepovedly se nám začátky obou poločasů a i když jsme vedli a ke konci zápasu měli opravdu velký tlak, odjíždíme bez bodů.
Poslední dva zápasy jsme tedy prohráli, i když v  Tachově s  velkou „pomocí“ rozhodčího a čelo tabulky se nám dost vzdálilo. Pořád ale držíme velmi pěkné 5.místo a v  sobotním zápase proti tradičnímu soupeři, Královu Dvoru už musíme opět bodovat. Zápas se hraje 14.5. v  tradičním čase, 10.15 na domácím stadionu v  Holešovicích.