Loko Vltavín - FK Hořovicko     3 : 0    ( 3 : 0 )

Po dvou prohraných zápasech jsme hráli první vložené kolo doma, ve středu, 7.9. od 17.00 s  nováčkem soutěže, Hořovickem. Bylo to předehrávané 16.kolo a protože v  sobotu hrajeme opět doma s  favoritem soutěže, mužstvem MFK Chrudim, v  dnešním zápase jsme potřebovali vyhrát za každou cenu. Po čtyřech kolech máme pouze 6 bodů a to stačí jen na 10.místo v  průběžné tabulce ČFL. Náš soupeř zatím uhrál 3 body za výhru nad „béčkem“ Táborska a je na 15.místě, jeho trenérem je bývalý spoluhráč našeho kouče Martina Frýdka ze Sparty, Petr  Vrabec. V  našem týmu jsou všichni hráči v  pořádku, takže trenéři mohli postavit nejsilnější možnou sestavu. Nakonec nechal trenér Frýdek odpočívat Abenu, Komárka a Hodase, aby byli k  dispozici pro podstatně těžší zápas v  sobotu s  Chrudimí, kdy navíc bude chybět Uvíra, který má dovolenou. Dva dny před zápasem pršelo, ale naštěstí se počasí umoudřilo, takže hřiště bylo v  perfektním stavu a teplota příjemných 25 stupňů.
Do naší základní sestavy se vrátil Macháč a Růžička se vrátil na svoje místo pravého obránce. V  útoku nastoupil Prokeš a právě on dvěma góly v  úvodu zápasu prakticky rozhodl. Na soupeře jsme tentokrát vlétli a první půlhodinu hráči Hořovicka nepřekročili půlící čáru. Kopali jsme jeden roh za druhým, přicházely i šance a tentokrát i branky. První vstřelil už v  5.minutě Prokeš, zblízka protlačil míč mezi pravou tyčí a brankářem a vedli jsme 1 : 0. Po několika velkých závarech jsme kopali další roh v  17.minutě, míč propadl na penaltu k  Prokešovi a ten neměl nejmenší problém ho uklidit do prakticky prázdné branky, 2 : 0. Dál se hrálo okolo velkého vápna hostí, kteří si museli až do půle připadat jako na kolotoči. Ještě před odchodem do šaten, ve  44.minutě, zvýšil Macháč krásnou střelou z  dvaceti metrů k  tyči na 3 : 0 a bylo o výsledku dnešního zápasu rozhodnuto.
Po přestávce se obraz hry změnil. Hosté se zatáhli před vlastní šestnáctku aby nedostali ještě větší příděl a úplně rezignovali na nějakou snahu o korigování výsledku. A hráči Lokády viditelně zvolnili, navíc jsme pětkrát vystřídali a šetřili síly na sobotní důležitý zápas. Hrálo se dál na polovině hostí, ale bez větších šancí, kromě mnoha rohových kopů, ze kterých však nic nebylo. Rozhodčí Drábek zápas ukončil přesně po devadesáti minutách a vše podstatné se událo v  první pětačtyřicetiminutovce.
Splnili jsme tedy povinnost, jasně porazili nováčka z  Hořovic, ale už tuto   sobotu nás čeká podstatně těžší zápas. Přijede tradiční soupeř, mužstvo MFK Chrudim, se kterým vždy hrajeme vyrovnané zápasy a bude rozhodovat momentální forma. Bude nám chybět Uvíra, ale k  dispozici už bude trojice Abena, Komárek, Hodas, kteří dnes odpočívali. Zápas se hraje na našem stadionu v  Holešovicích v  sobotu, 10.9. od 10.15.