Loko Vltavín - Jiskra Domažlice   3 : 1  ( 1 : 0 )

Sestava Loko Vltavín a.s.

Pávek - Macháček, Komárek, Uvíra, Schindler (71´ Podzimek) - Šípek, Macháč (80´ Abena), Valíček (75´ Vokoun),  Pozníček - Prokeš (85´ Pejša), Maruš (62´ Hodas)
Náhradníci: Hodas, Janda, Abena, Vokoun, Pejša, Podzimek, Roušal
V  dnešním utkání 7. kola ČFL hostil Vltavín soupeře z  Domažlic, který má na svém kontě 13 bodů a v  tabulce je na šestém místě. Vltavín se 12 body je hned pod ním a očekávali jsme dobrý souboj těchto dvou celků.
     Domácí se ihned pouštěli do soupeře s  plnou vervou a velkou chutí. Už v  6´ se do vápna dostal Maruš, byl však vyběhnuvším brankářem hostí podražen a do zakončení se nedostal. Rozhodčí Paták mohl nařídit pokutový kop, to se však nestalo a naopak Maruš obdržel žlutou kartu za divadlo „prý“. Sporadické protiútoky naše obrana v  pohodě řešila a soupeře k  ničemu nepouštěla. Ve 14´ se po souboji ocitl ve vápně na zemi Valíček a ani v  tomto případě se nejednalo o faul na penaltu. O dvě minuty později šel už Vltavín do vedení 1:0. Hostující Chocholoušek nedokázal odkopnout balon, nechal se obejít protihráčem a po jeho přízemním centru do vápna se doklepnutím prosadil Prokeš. I v  dalších fázích utkání Vltavín tlačil domažlické před jejich branku a ve 27´ Švihořík zmařil výborným zákrokem gólový pokus Valíčka, který z  voleje mířil těsně pod břevno. Několikrát se do dobrých situací dostal Maruš, ale zakončoval dost nepřesně. Do konce poločasu byla hra v  rukou Vltavínu, soupeře do žádných vážných akcí vůbec nepustil a Pávek až na pár drobných zákroků vůbec nebyl v  permanenci.
      Druhý poločas začal jako první, domácí pokračovali v  mírném tlaku a už ve 47´ se Macháč probojoval do střeleckého zakončení, netrefil však branku. Ve 49´ soupeř zahrával trestný kop na hranici vápna, jeho přímý pokus však zmařil do rukavic Pávek. V  52´ Pozníček málem potrestal chybu hostujících hráčů ve vápně, ale střelu zakroutil mimo tři tyče. Domažlice provedli několik střídání, ale k  nějakému hernímu zlepšení to moc nevedlo. V  60´ zahráli Domažlice rohový kop, který Pávek společně s  obránci i přes drobné problémy udržel nulu. V  67´ se pokusil Fořt naběhnout k  tyči a zakončit, ale ani on zatím nedokázal protrhnout smůlu svého týmu, který byl v  těchto chvílích, více aktivnějším mužstvem. V  68´ si po souboji Prokeš lehce vzal balon a centroval do vápna na nabíhajícího Pozníčka, který dokázal dobře zpracovat a zvýšit vedení na 2:0. Vltavín provedl dvě střídání a hned v  76´ si Vltavín vybojoval zvýšení svého náskoku o 3 branky. Prokeš se při souboji se Švihoříkem ocitl na zemi, ale i přesto dokázal přihrát Šípkovi, který obstřelil obránce a nekompromisně zakončil. V  78´ mohl Vltavín stav zápasu ještě navýšit, střelu Hodase, který sám proti přesile dokázal zpracovat balon, vyrazil Švihořík mimo bránu. V  88´ se Abena pokoušel o estrádu kliček, ztratil však balon a Mužik centroval do vápna. Bohužel Pávkovi vypadl balon z  náruče při souboji s  Roubalem a ten za tuto hrubou chybu Vltavín trestá snížením stavu na 3:1. Rozhodčí nenastavuje ani minutu prodloužení a tak to je jen kosmetická úprava na stavu utkání.