FK Dobrovice - Loko Vltavín     5 : 1    ( 3 : 0 )

Růžička (46.Pejša) Vokoun (46.Macháček) Uvíra    Podzimek
Šípek     Macháč Abena     Valíček (68.Janda)   Pozníček
Hodas (56.Maruš)

Na lavičce : Komárek, Schindler
V  sobotu, 1.10. jsme jeli k  druhému venkovnímu zápasu v  řadě, do Dobrovice. Byl to zápas 8.kola ČFL, ale při dvou předehrávkách se jednalo už o desátý zápas podzimní části. Proti minulému zápasu v  Králově Dvoře nastoupil ve stoperské dvojici místo Komárka Vokoun, na post pravého obránce se vrátil Růžička a v  útoku hrál od začátku Hodas. Zápas se hrál za krásného počasí, ale to bylo asi to jediné, co se dá říct o dnešku pozitivního.
Hned na začátku, ve 2.minutě ukázal brankář Pávek, že dnes asi nebude jeho den. Pozdě reagoval na centr do pokutového území, a když se míč snažil odhlavičkovat Vokoun, vletěl přímo do něj a našeho stopera museli delší dobu ošetřovat. Ve 4.minutě přišel další centr do našeho vápna, velmi nepovedený a k  údivu všech zapadl u vzdálenější tyče do sítě za záda špatně postaveného Pávka. Vzápětí jsme převzali iniciativu a snažili se vyrovnat. Hned v  6.minutě po pravé straně unikl Macháč, ale jeho centr Pozníček špatně trefil a míč šel vedle domácí branky. Pak jsme kopali dvě zajímavé standardní situace, ale míč jsme do branky nedotlačili. Po několika našich dalších nevyužitých šancích se domácí dostali podruhé k  naší brance v  30.minutě, po faulu Abeny se kopal přímý kop a Hurka zatočil míč k  tyči Pávkovy branky, který se za ním jen ohlédl a bylo to 2 : 0 pro Dobrovici. V  39.minutě v  jasné šanci Pozníček vystřelil jen nad břevno a v  43.minutě domácí vstřelili třetí gól. Centr zprava prošel přes naše malé vápno až k  volnému Vajglovi, který neměl problém ho uklidit do prázdné branky. Za první půli domácí na naši branku vyslali 3 střely (první byla spíše centr) a byl z  toho poločasový výsledek 3 : 0 pro Dobrovici.
Do druhé půle se v  naší brance objevil poprvé v  mistrovském zápase Roušal a ještě proběhly dvě střídání. Zatlačili jsme domácí před jejich branku, ale těžko říct, jestli to bylo naším zlepšeným výkonem, nebo se hráči Dobrovice pod dojmem náskoku sami zatáhli. V  55.min podnikli domácí rychlý protiútok, jejich útočník šel od půle sám na Roušala, ale ten předvedl výborný zákrok a míč chytil. Další gól chytil Roušal v  68.minutě, po hrubce Macháčka střílel domácí útočník z  deseti metrů k  tyči, ale náš brankář skvěle vyrazil. Gólu jsme se dočkali až v  77.minutě, kdy se Šípkův centr odrazil k  Pejšovi, který se krásně trefil z  hranice vápna, bylo to 3 : 1 a ještě byla nějaká šance. Tu nám domácí vzali hned za tři minuty, po rohu zůstal před naší bránou úplně zapomenutý Volf  a bylo to 4 : 1. V  závěru byla na každé straně ještě jedna obrovská šance, ale skóre se uzavřelo až v  91.minutě, kdy jsme neubránili další standardku a Bernát dal pátý gól domácích. Už se ani nerozehrávalo a rozhodčí Drábek zápas ukončil. Tentokrát, na rozdíl od minulého zápasu, nemůžeme říct o rozhodčích špatné slovo, zápas jsme si prohráli sami opravdu špatným výkonem. Po zápase v  Zápech jsme mysleli, že horší už to být nemůže, ale dnes to horší skutečně bylo. Rozhodla první půle, velmi špatná hra obrany včetně brankáře a neproměňování šancí. Druhá půle byla vyrovnaná, ale domácí už se nikam nehnali a hlídali si vítězství. Přesto nám přidali ještě dvě branky a to ještě Roušal 2-3 tutové šance chytil.
Příští zápas hrajeme doma s  Benátkami a nic jiného než vítězství nepřipadá v  úvahu. Tento týden jsme ze tří zápasů získali pouhé tři body a v  tabulce jsme se propadli na 8.místo. Takže, jestli se chceme posunout vzhůru, musíme v  dalších dvou zápasech, které hrajeme doma, naplno bodovat.