Loko Vltavín - MFK Chrudim     5 : 1    ( 1 : 0 )

Janda       Komárek       Macháček      Podzimek (80.Schindler)
Šípek   Macháč (87.Šmiheľ)     Valíček Pozníček (87.Maruš)
Hodas (76.Pejša) Prokeš (62.Vokoun)

Na lavičce : Roušal, Růžička
Druhý domácí zápas po třech dnech jsme sehráli v  sobotu, 10.9. proti jednomu z  favoritů soutěže, který se netají ambicemi na postup do 2.ligy, mužstvu MFK Chrudim. V  minulém utkání proti Hořovicku jsme sehráli velmi dobrý první poločas, ale ten druhý se nám, i vinou mnoha střídání, příliš nepovedl. Do dnešního zápasu nenastoupil Uvíra, který je na dovolené a těsně před zápasem musel trenér Frýdek udělat ještě jednu změnu, na místě pravého obránce hrál místo Růžičky Janda. Na tribunu usedl ještě ne úplně zdravý Abena, jinak byli všichni hráči připraveni nastoupit. Mužstvo Chrudimi v  minulé kole doma prohrálo s  Jirnami, takže přijeli s  odhodláním vzít si ztracené body zpět. Naším cílem byl jednoznačně zisk všech bodů a tomu odpovídalo i rozestavení, po delší době jsme hráli na dva vysunuté útočníky.
Zápas jsme začali náporem, ale první nebezpečnou střelu na branku si připsali hosté, Pávek si s  pokusem Kopeckého v  5.minutě poradil. V  11. a 12.minutě jsme měli dvě velké šance, ale střely Hodase i Prokeše hostující gólman vyrazil. V  15.minutě předvedl skvělý zákrok Pávek, hostující útočník na něj šel sám, ale náš brankář téměř jistý gól zachránil. Pak jsme převzali iniciativu a přitlačili hosty před jejich branku. Náš nápor přinesl ovoce a v  25.minutě Prokeš po centru z  pravé stran a s  tečí hostujícího obránce poprvé překonal Mrázka v  brance Chrudimi, 1 : 0 pro Lokádu. Ve 35.minutě šel sám na branku Pozníček, ale hostující obránce ho zastavil čistým skluzem, ve stejné minutě Hodas po přihrávce Prokeše úplně sám na malém vápně přestřelil branku. Ke konci poločasu opět zazlobili hosté a Pávek musel krýt několik těžkých střel. Žádná ale neskončila v  naší brance, takže do kabin se šlo za stavu příznivého pro Lokádu.
Jestliže byla první půle vyrovnaná, s  mírnou převahou domácího mužstva, do druhé půle vyběhli hráči Lokády jako uragán a po osmi minutách Hodas zvýšil na 2 : 0. Nečekaná komplikace přišla v  56.minutě, po ojedinělém brejku hostí se dostal k  míči Luptovský a z  úhlu překonal Pávka, 2 : 1. Domácí hráče inkasovaná branka nerozhodila, dále pokračovali v  tlaku a hned v  59.minutě po centru Šípka Podzimek potřetí překonal Mrázka, bylo to 3 : 1 a hráči Chrudimi už se do konce zápasu k  ničemu podstatnému nedostali. V  73.minutě vybojoval míč ve středu hřiště Macháček, nikým neatakován postupoval k  brance hostí, z  25 metrů vystřelil přesně k  tyči, 4 : 1 a bylo rozhodnuto. Pak se hra rozkouskovala řadou střídání a velmi dobrý zápas se prakticky už jen dohrával. V  85.minutě jsme přidali ještě pátý gól po spolupráci dvou střídajících hráčů. Vokoun se krásně uvolnil na levé straně a poslal přesný centr na hlavu Schindlera, který se sám před brankou nemýlil a bylo to 5 : 1. Rozhodčí zápas přesně v  90.minutě ukončil, protože výsledek byl jasný a případné prodloužení by už nic neřešilo.
Naše vítězství v  dnešním zápase bylo naprosto zasloužené, v  prvním poločase ještě hosté drželi vyrovnanou partii, ale v  druhé půli už nebylo o vítězství Lokády pochyb. Předvedli jsme výborný kolektivní výkon, nikoho nejde jmenovitě pochválit, ale všichni, včetně střídajících hráčů, zahráli velmi dobře a silného soupeře jasně přehráli. Ve dvou domácích zápasech jsme splnili to, co jsme chtěli, získali jsme 6 bodů a navíc skóre 8 : 1. Udrželi jsme se v  kontaktu s  čelem tabulky a v  neděli v  Zápech můžeme hrát klidněji. V  tamní „Teletník aréně“ to, jako vždy nebude na malém hřišťátku o fotbale, ale bude to boj o každý míč. Snad to dopadne lépe než na jaře, kdy jsme tam prohráli a navíc Prokeš skončil v  nemocnici po brutálním zákroku domácího hráče. Zápas se hraje v  neděli, 18.9. od 17.00.