SK Sokol Brozany - Loko Vltavín a.s.   0 : 0  ( 0 : 0 ) n.p. 5 : 6

V  neděli, 29.5. jsme jeli podruhé v  řadě na hřiště soupeře a opět to byl nováček letošního ročníku ČFL, Sokol Brozany. Ten je před dnešním, už 32.kolem beznadějně poslední se ziskem pouhých 13 bodů. Na podzim jsme na našem stadionu vyhráli 2 : 0 a i v  dnešním zápase jsme jednoznačnými favority. V  týdnu  již začali trénovat Uvíra s  Prokešem, ale na zápas ještě nebudou připraveni a v  pátek se ještě na tréninku opět zranil Dvořák. Když připočítáme Podzimka s  Šmiheľem, kteří jdou na operaci a jaro už pro ně skončilo, máme k  dnešnímu zápasu k  dispozici celkem 14 hráčů včetně dvou brankářů. Dnes ani jednomu z  týmů prakticky o nic nejde, domácí jsou beznadějně poslední a budou po roce sestupovat zpět do divize a Lokádě se už postup vzdálil, takže hrajeme jen o co nejlepší umístění.
V  Brozanech nás přivítalo krásné letní počasí a perfektně připravené hřiště. Na návštěvě se projevilo postavení domácích v  tabulce, protože diváků přišlo opravdu málo. V  našem týmu se do stoperské dvojice ke Komárkovi postavil Macháček, ve středu zálohy hráli Vokoun s  Abenou a na pravé straně Janda. Zápas jsme zahájili náporem, ale z  něj žádné šance nepřicházely. Výsledkem bylo jen několik rohových kopů, ale s  těmi si domácí obrana poradila a zápas měl velmi poklidný průběh, téměř přáteláku. To se změnilo v  34.minutě, když domácí Franc nesmyslným brutálním zákrokem doslova zezadu sestřelil Láncze. Stalo se to přímo před očima hlavního i pomezního rozhodčího, ale hlavní Cupl nejdříve vytáhl žlutou kartu pro protestujícího Hodase!!!! Pak ji dal i faulujícímu Francovi, ale za co by se ve fotbale měla dávat červená? Ani domácí diváci nechápali, proč Franc nešel okamžitě ven, nikdo se nemůže divit, že rozhodčí jsou považováni za škůdce našeho fotbalu. V  Zápech nám pošle stoper Duben do nemocnice Prokeše, dnes Franc Láncze, v  obou případech přímo před očima rozhodčího a nic se neděje. Bohužel vyšetření v  nemocnici potvrdilo zlomeninu obou kostí nad kotníkem a tím pro Láncze skončila nejen letošní sezona, ale je před ním dlouhá rekonvalescence. Mysleli jsme, že trenér domácích Němec alespoň France o půli stáhne ze hry, aby uklidnil emoce, ale zřejmě ho to ani nenapadlo. První půle se už jen dohrála a i když jsme byli jasně lepší v  poli, domácího brankáře jsme příliš neohrozili.
Druhá půle byla celá ve znamení našeho drtivého tlaku, na prstech jedné ruky by se dalo spočítat, kolikrát se domácí dostali přes půlící čáru, ale co nedáme je neuvěřitelné. Už v  50. Minutě se objevil Valíček sám před domácím brankářem, ale ani nadvakrát ho nepřekonal. Pak Hodas dvakrát v  dobré pozici netrefil branku a v  57.minutě zaúřadovala pomezní rozhodčí, když mohl jít sám na branku Abena, signalizovala ofsajd. Bohužel jí uniklo, že Abena vybíhal ještě z  naší poloviny….. To tak nějak zapadalo do „výkonu“ dnešní trojice rozhodčích. Protože v  tomto zápase opravdu o moc nešlo, asi to fakt neumějí….. Zbytek zápasu se odehrál okolo a uvnitř vápna domácích, před branku létal jeden centr za druhým, střely buď trefovaly domácího brankáře, nebo šly mimo branku, prostě dnes by Lokáda nedala gól, ani kdyby se hrálo až do tmy. Navíc se hráči Brozan překonávali v  obětavosti, zakopávali míče, váleli se, simulovali, jako kdyby je bod s  námi mohl zachránit v  soutěži. Nakonec zápas za stavu 0 : 0 dospěl k  penaltám a v  těch jsme po dlouhé době uspěli. Z  našich hráčů nedal pouze Janda, a protože Pávek dvě střely chytil, druhý bod si vezeme do Prahy. Alespoň to bylo dnes spravedlivé, po zranění Láncze nikdo moc neměl myšlenky na fotbal a navíc dnešní trojice rozhodčích byla opravdu „výkvět“, který si budeme ještě dlouho pamatovat. Snad poprvé podáváme proti jejich výkonu oficiální protest a doufám, že si dlouho nezapískají.
Další zápas hrajeme již ve středu, 1.6. od 17.00 proti Písku a je otázka, v  jaké sestavě vůbec nastoupíme. Jestli se neuzdraví někdo z  trojice Uvíra, Prokeš, Dvořák, budeme mít k  dispozici 13 hráčů včetně dvou brankářů, takže budou muset vypomoci dorostenci. Hned v  sobotu hrajeme opět doma v  tradičním čase s  Táborskem, takže našich 13 zdravých hráčů budě mít pořádný zápřah.