SK Benátky nad Jizerou - Loko Vltavín a.s.     1 : 2    ( 1 : 1 )

V  neděli, 22.5. jsme jeli na hřiště dalšího nováčka letošního ročníku ČFL, Benátek nad Jizerou. Bylo to již 31.kolo a náš soupeř byl před dnešním zápasem na 15.místě tabulky s  36 body. Na podzim jsme našeho dnešního soupeře přestříleli u nás v  Holešovicích 5 : 3 a tak nám má co oplácet. Benátky jsou farmou Mladé Boleslavi a tak je vždy otázkou, kolik hráčů z  ligového kádru přijde a od toho se i odvíjí síla mužstva domácích. U nás se znovu rozšířila marodka, takže k  zápasu vůbec nejeli zranění Prokeš, Uvíra, Podzimek a Šmiheľ a jen na střídání byli připraveni Valíček s  Hodasem, kteří netrénují naplno. K  zápasu tedy bylo připraveno 13 úplně zdravých hráčů, včetně dvou brankářů.
V  Benátkách nás přivítal nádherný areál a letní počasí, v  době výkopu, v  17.00, bylo ještě 29 stupňů. Když srovnáme místní stadion s  jinými, na kterých se také hraje ČFL a připomínají spíše nalajnovanou louku (Jirny, Převýšov, Štěchovice atd.), je škoda, že se domácí pohybují na hraně sestupu, a je možné, že se příští rok tady bude hrát opět divize.
Prvních 10 minut zápasu bylo z  naší strany tradičně zahřívacích a domácí začali náporem. Žádná šance ani nebezpečná střela však naši branku neohrozila a hra se postupně vyrovnala. Ve chvíli, kdy se zdálo, že přebíráme iniciativu, přišel v  17.minutě rohový kop domácích a po velkých zmatcích v  naší obraně, kdy několik hráčů mohlo míč odkopnout do bezpečí, se k  míči dostal domácí Synek a z  bezprostřední blízkosti překonal Pávka. Prohrávali jsme 1 : 0 a tento gól si naše obrana za rámeček určitě nedá. Naštěstí hned v  20.minutě dostal na hranici vápna míč Abena, tentokrát hrající na hrotu, krásně se uvolnil a střelou na vzdálenější tyč překonal domácího brankáře a bylo vyrovnáno, 1 : 1. Poté jsme si vynutili velkou převahu, ale v  25.minutě musel Pávek vyrážet gólovou střelu domácího útočníka. Ve 30.minutě po pěkné kombinační akci centroval zprava Mařík a Abena jen o milimetry na jeho centr nedosáhl. Ve 35.minutě Láncz nikým neatakovaný z  hranice penalty přestřelil i síť za brankou a o minutu později sólo Macháče zastavila domácí obrana na poslední chvíli za cenu rohu. V  38.minutě znovu zahrozili domácí, celé naší obraně utekl Vodháněl, ale Pávek jeho šanci zneškodnil. Ve 40.minutě Láncz vystřelil přesně k  levé tyči, ale domácí brankář Michňa výborným zákrokem míč vyrazil. Poslední velkou šanci v  první půli měl ve 44.minutě Pozníček sám před gólmanem branku minul a tak se šlo do šaten za nerozhodného stavu 1 : 1.
Do druhé půle vystřídal v  naší brance Pávka poprvé Martin Krásný, „Pávas“ si při jednom zákroku lehce zranil nohu, ale nemělo by to být nic vážného. V  druhé pětačtyřicetiminutovce se dlouho nic nedělo, domácí vypadali, že jsou spokojeni s  bodem a dopředu se moc nehnali a hráči Lokády neměli zrovna nejlepší den. Brankář Krásný byl prakticky bez práce, až na několik centrů, ale žádný z  nich nebyl nebezpečný. V  posledních deseti minutách jsme domácí přehrávali. Nebezpečně střílel Valíček, po rohu hlavičkoval nekrytý Dvořák v  záklonu nad branku, Hodas se výborně uvolnil uvnitř pokutového území, ale jeho střelu, která směřovala do branky, srazila domácí obrana. Už to vypadalo na naše „oblíbené“ penalty a rozhodčí ukázal, že nastaví 2 minuty, když po pravé straně utekl Pozníček, nacentroval do vápna a tam Hodas ukázal, proč je náš nejlepší střelec. Na malém vápně se prosadil proti dvěma domácím obráncům a hlavou nedal Michňovi v  domácí brance šanci 1 : 2 pro Lokádu a vzápětí rozhodčí zápas ukončil. Pro domácí to bylo hodně kruté, protože spravedlivější by asi byla remíza, ale takový je fotbal. Tři body jsme získali za bojovnost, fotbalově to dnes určitě nebylo ideální.
Zdá se, že i přes hodně improvizovanou sestavu a velký počet zraněných, jsme se vrátili na vítěznou vlnu, i když na postup to už asi nebude stačit. Na pátém místě máme šestibodový náskok a zápas k  dobru na šesté Domažlice, ale na lepší umístění potřebujeme, aby mužstva před námi ztratila. Příští zápas hrajeme opět venku, na hřišti posledních Brozan a uvidíme, kolik zraněných se dá dohromady a v  jaké sestavě nastoupíme, ale v  každém případě bychom měli být v  tomto utkání jasnými favority.